Spędź wakacje na motocyklu

19.05.2014

ścigacz.pl: Od kilku lat liczba motocykli na Polskich drogach nieustannie się zwiększa. Jednocześnie spora część nowo kupowanych motocykli,  to motocykle turystyczne. Ta forma motoryzacyjnej rozrywki staje się w Polsce modna.

Nie taki diabeł drogi!

Dla wielu osób turystyka motocyklowa wydaje się być bardzo kosztowna - zakup motocykla turystycznego kojarzy się z wydatkiem minimum 40tyś złotych, a spalanie motocykla powyżej 6litrów na 100km. Nic bardziej mylnego. Pierwsze kilometry można pokonać na tańszym pojeździe w zakupie oraz eksploatacji. Doskonałym rozwiązaniem jest oferta Rometu przygotowana na sezon 2014, która wzbogaciła się o pojazdy typu adventure. Pojazdy nie są tymi z górnej półki pod względem osiągnięć prędkości, ale ich moc  i pojemność wystarcza do sprawnego pokonywania kilometrów. Jazda krętymi drogami przez największe zakamarki będzie zdecydowanie bardziej ciekawa. Dwie propozycje Romet ADV 150 oraz Z175 mieszczą się w przedziale cenowym 5499-5999zł a samo spalanie motocykli oscyluje w granicach 3 litrów. Tak więc przejechanie 100km kosztuje nas mniej niż 17zł.

Praktyczność to podstawa

We wszystkich motocyklach turystycznych producenci dbają w pierwszej kolejności o komfort podróży. W propozycji Romet pojazd ADV150 posiada bardzo duży zbiornik paliwa 17.8l i spala ok. 3 litrów na 100 km, dzięki czemu na długo możemy zapomnieć o dodatkowym tankowaniu. Dodatkowe orurowanie na motocyklu zabezpiecza motocykl jak i samego kierującego przy upadkach,  które mogą nastąpić podczas pokonywania bezdroży.  Ponadto istnieje możliwość zabrania całkiem sporej ilości bagażu. Podwyższony skok zawieszenia i komfortowo zestrojone zawieszenia pozwala przejechać wiele kilometrów po wyboistych drogach bez nadmiernego zmęczenia. Zwiększona wydajność prądnicy pozwala na zamontowanie w pojeździe nawigacji GPS, grzanych manetek czy ładowarki do telefonu. Jeśli na postoju postaramy się o rozładowanie baterii, to nie musimy szukać żadnych kabli rozruchowych, ponieważ pojazd wyposażony jest kicksterter. Z Romet ADV 150 żadna sytuacja nas nie zaskoczy.

Radość z jazdy

Turystykę motocyklową nie zawsze trzeba kojarzyć z dalekimi wyprawami. Czasem w najbliższej okolicy znajduje się kilkanaście ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Doskonałym rozwiązaniem do tego celu może okazać się Romet Z 175. Ten fun bike zapewnia mnóstwo frajdy dla kierowcy oraz posiada mocne zacięcie turystyczne. Wszelkiego rodzaju przeszkody dla niego to błahostka, a same asfaltowe drogi pokonuje z niezwykłą łatwością. Dynamiczny silnik z dużym momentem obrotowym  -jak na tę pojemność -  niejednokrotnie może nas zadziwić – np. kiedy  energicznie ruszymy ze świateł, ponieważ przednie koło powędruje do góry. Z175 również doskonale spisuje się w miejskiej dżungli, gdzie można spotkać się z wysokimi krawężnikami i nierównościami.

Wczasy All Inclusive to nuda

Zbliżają się wakacje, a Ty nie masz ochoty jechać na kolejne wczasy All Inclusive i wylegiwać  się przez tydzień na plaży wpatrując w jednolity widok morza? Jeśli tak odwiedź salon sieci Romet Partner, aby przekonać się, że turystyka motocyklowa to Twoja ukryta pasja. Pokonaj tysiące zakrętów, odwiedź setki miejsc, także tych  niedostępnych na jednej z dwóch propozycji z serii Romet Adventure. Cała przygoda motocyklowa wraz z zakupem nowego motocykla może kosztować tyle,  co jedne wczasy All Inclusive. Zaletą podróży na wymarzonym jednośladzie są niezapomniane wrażenia.

http://www.scigacz.pl/Spedz,wakacje,na,motocyklu,23376.html