Akcesoria do kasków motocyklowych

Kategoria i filtry
SZYBA KASKU BOULEVARD

SZYBA KASKU BOULEVARD

120 PLN

SZYBA KASKU AXXIS V-23 RAVEN

SZYBA KASKU AXXIS V-23 RAVEN

107 PLN

SZYBA KASKU AXXIS V-20 WOLF DS

SZYBA KASKU AXXIS V-20 WOLF DS

183 PLN

SZYBA KASKU AXXIS V-19 MIRAGE

SZYBA KASKU AXXIS V-19 MIRAGE

107 PLN

PINLOCK BEZBARWNY SZYBY KASKU AXXIS V-25 STORM

PINLOCK BEZBARWNY SZYBY KASKU AXXIS V-25 STORM

183 PLN

PINLOCK BEZBARWNY SZYBY KASKU AXXIS V-20 WOLF

PINLOCK BEZBARWNY SZYBY KASKU AXXIS V-20 WOLF

183 PLN

Podczas jazdy na motocyklu ważne jest nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort bikera. Z tego powodu producenci proponują funkcjonalne akcesoria do kasków motocyklowych, takie jak wizjery, blendy przeciwsłoneczne, wydajne systemy wentylacyjne, interkomy i wiele innych. Dostępne w naszym sklepie, dodatkowe opcje, umożliwiają idealne dopasowanie kasku do Twoich potrzeb!

Akcesoria do kasku motocyklowego – dostosuj go do swoich potrzeb

Akcesoria do kasków motocyklowych to wiele elementów związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem i komfortem jazdy. Poprawiają właściwości kasku i podnoszą jego funkcjonalność, a jednocześnie umożliwiają dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Wystarczy tutaj wspomnieć wypinane wyściółki pozwalające na łatwe czyszczenie wnętrza czy wyjmowane policzki.

Wiele akcesoriów można samodzielnie wymienić, nawet w trakcie podróży. Przykładem będzie tutaj szyba do kasku motocyklowego, którą w przypadku uszkodzenia zastąpisz nową. Możesz również zdecydować się na zamianę standardowej szybki na taką, która posiada lepszy filtr UV lub zewnętrzną powłokę lustrzaną.

Warto pamiętać, że gadżety do kasków motocyklowych najczęściej są dedykowane konkretnym modelom. Nie warto ulegać pokusie, kiedy ulubiony sklep oferuje wyprzedaż produktów. Najpierw zapoznaj się z parametrami danego produktu i sprawdź, czy na pewno pasuje do Twojego kasku. Niewłaściwie dobrane akcesorium spowoduje nie tylko problemy z montażem, ale również obniży poziom bezpieczeństwa podczas jazdy.

Różnorodne akcesoria do kasku motocyklowego – odmień jego oblicze

Jakie produkty mają w ofercie producenci kasków i akcesoriów dla motocyklistów? Wielbicielom wypraw turystycznych z pewnością przyda się sakwa lub torba na motocykl, która pomieści bagaż podręczny. Posiadacze kasków enduro muszą dodatkowo zakupić gogle lub części zamienne w postaci daszków. 

Wśród najpopularniejszych akcesoriów motocyklowych można wymienić m.in.: 

 

  • wizjer – element chroniący twarz i oczy przed wiatrem, deszczem i owadami. Może być zamontowany na stałe lub zdejmowany. Produkowane są wizjery przezroczyste, ciemne i fotochromatyczne;
  • pinlock – nakładka na wizjer zapobiegająca parowaniu szyby. Poprawia widoczność w trudnych warunkach pogodowych;
  • interkom – umożliwia porozumiewanie się z innymi motocyklistami w czasie jazdy;
  • blendę przeciwsłoneczną – chroni wzrok przed oślepiającymi promieniami słońca;
  • folię na wizjer – chroni przed zabrudzeniem, zadrapaniem i kurzem;
  • kamerę – pozwala nagrywać filmy w trakcie jazdy, które np. mogą stanowić pamiątkę z podróży.

 

Jak wybrać odpowiednie akcesoria do kasku motocyklowego?

Wybierając nowe akcesoria motocyklowe trzeba pamiętać o odpowiednim ich dopasowaniu. Czasem wystarczy wziąć pod uwagę rozmiar i kształt, ale niektóre dostępne akcesoria zostały zaprojektowane z myślą o konkretnym modelu kasku.

Bezpieczna i komfortowa jazda niewątpliwie stanowi priorytet. Z tego powodu należy stawiać na elementy zapewniające dodatkową ochronę i poprawiające komfort użytkowania kasku. Następnie warto zadać sobie pytanie, w jakich warunkach wykorzystujesz swój kask i czego konkretnie potrzebujesz. Przykładowo wielbicielom wypraw turystycznych przyda się interkom lub system GPS, natomiast amatorzy wypraw offroadowych uznają te elementy za zbędne.