Pokrowce na motocykl

Kategoria i filtry
POKROWIEC NA MOTOCYKL XL DŁ240-265CM

POKROWIEC NA MOTOCYKL XL DŁ240-265CM

129 PLN

POKROWIEC NA MOTOCYKL 228X99X124CM (PVC+PP COT/CZARNY L) RMT

POKROWIEC NA MOTOCYKL 228X99X124CM (PVC+PP COT/CZARNY L) RMT

104 PLN

Pokrowiec na motocykl przyda się każdemu posiadaczowi jednośladu. Zwłaszcza osobom, które trzymają pojazd na zewnątrz. Chroni go przed deszczem, kurzem, brudem i zarysowaniami. Również w garażu znajdzie się dla niego zastosowanie. Kupując pokrowiec na motocykl w naszym sklepie, zyskujesz solidną ochronę na zmienne warunki atmosferyczne. Zobacz, czym kierować się przy wyborze! 

Pokrowce motocyklowe – ochrona motoru przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi

Prędzej czy później praktycznie każdy doświadczony motocyklista inwestuje w pokrowiec motocyklowy. Nie zawsze masz możliwość, by zaparkować jednoślad pod dachem. Pokrowiec przyda się, kiedy złapie Cię nagła ulewa lub postanowisz zostać na noc u znajomych. Obowiązkowo należy zabierać go na dłuższe wyprawy. Przejrzyj produkty na skuter i motor oferowane przez Romet Motors i zobacz, co możemy Ci zaoferować!

Pokrowce na motocykl najczęściej kupują osoby, które muszą trzymać jednoślady na ulicy lub podwórku. Najlepiej zdecydować się na produkt, który będzie chronił pojazd przez cały rok: latem zapewni ochronę przed promieniami UV i nadmiernym nagrzaniem siedziska, a jesienią i zimą zapobiegnie zachlapaniu podczas opadów deszczu i śniegu.

Zmienna pogoda nie jest jedynym zagrożeniem dla czystości motocykla. Ptasie odchody, uliczny kurz, pyłki czy soczyste owoce kwiatów – nikt nie chciałby znaleźć ich na swoim jednośladzie. Odporny pokrowiec motocyklowy zabezpieczy też lakier w razie otarcia przez nieuważnego kierowcę podczas parkowania. 

Dobry pokrowiec motocyklowy – co go wyróżnia?

Jaki pokrowiec na motocykl zapewni ochronę niezależnie od pogody? Produkt powinien być wykonany z solidnego materiału, nie tylko wodoodpornego, ale też paroprzepuszczalnego. Dzięki temu w gorący dzień nie będzie pod spodem panowała zbyt wysoka temperatura, która może doprowadzić do powierzchniowych uszkodzeń lakieru lub felg.

Pokrowiec przeciwdeszczowy na motocykl nie powinien nasiąkać wodą nawet podczas długich opadów. Najlepiej wybrać produkt z dodatkowymi mocowaniami, które zapobiegną jego zdmuchnięciu przy silnym wietrze. Pomogą też w zabezpieczeniu dolnych partii motocykla. Od wewnętrznej strony pokrowca materiał powinien być gładki, aby nie rysować lakieru i karoserii.

Jak dobrać rozmiar pokrowca motocyklowego?

Motocykle mają różne rozmiary, dlatego w naszym sklepie znajdziesz pokrowce mniejsze i większe o różnych właściwościach. Przed zakupem zmierz długość, wysokość i szerokość swojego jednośladu. Weź pod uwagę również kufer, boczne lusterka czy przyczepkę. Pokrowcem w rozmiarze XL bez problemu obejmiesz całość, a za pomocą linek i mocowań dopasujesz model do kształtu motocykla.

Pamiętaj, że zbyt ciasny pokrowiec porysuje karoserię podczas zakładania. Zbyt luźny również może doprowadzić do usterki, zwłaszcza przy silnym wietrze. Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru jest więc bardzo ważne. 

Warto też sprawdzić, czy złożony pokrowiec bez problemu mieści się do kufra. Pamiętaj, że jeśli kupisz pokrowiec w naszym sklepie i po przymiarce będziesz mieć wątpliwości, możesz łatwo wymienić nabyty produkt!