Sakwy motocyklowe

Kategoria i filtry
SAKWY BOCZNE JS18 /WZÓR/

SAKWY BOCZNE JS18 /WZÓR/

1 189 PLN

SAKWA TYLNA JL03 /WZÓR/

SAKWA TYLNA JL03 /WZÓR/

1 089 PLN

PLECAK JK31 /WZÓR/

PLECAK JK31 /WZÓR/

562 PLN

Sakwy motocyklowe to akcesoria dla tych, którym nie wystarcza sam kufer. Spakujesz do nich duże zakupy albo bagaż na wielodniowe wyprawy. Niektórzy wybierają torby zamiast kufrów bocznych i tylnych, ponieważ są łatwiejsze w zamocowaniu. W naszej ofercie znajdziesz sakwy motocyklowe przeznaczone do każdego rodzaju motocykla!

Sakwy motocyklowe – więcej miejsca do przechowywania

Wytrzymała sakwa motocyklowa przemierzy z Tobą tysiące kilometrów. W zależności od rozmiaru pomieści bagaż nawet na kilkanaście dni podróży. Do jej zamontowania nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi. Przyda się również w codziennych sytuacjach. Wszystkie produkty w naszym sklepie cechuje duża wytrzymałość i przyjemny dla oka design.

Sakwy na motor zazwyczaj są wykorzystywane jako dodatkowe miejsce do przechowywania bagażu. Motocyklistom unikającym dłuższych wypraw z reguły wystarcza tylny kufer, w którym można schować zapasowy kask, odzież czy butelkę wody. Po założeniu sakw szybko zauważysz jednak, jak często okazują się przydatne również w mieście. Możesz do nich spakować niezaplanowane zakupy, prowiant czy koc piknikowy.

Jeśli nie posiadasz kufra, dobrym zastępstwem będzie sakwa tylna motocyklowa. Jest znacznie lżejsza i łatwiejsza w montażu, a przy tym często pojemniejsza. W razie potrzeby możesz ją odpiąć i użyć jako torbę na zakupy.

Praktyczne i wygodne sakwy motocyklowe z materiału

Sakwy tekstylne motocyklowe wykonane są z wodoodpornych tkanin, co dla niektórych może stanowić problem. Aluminium czy plastik, z którego zbudowane są kufry, jest bardziej wytrzymały, ale miękka tkanina sakw pozwala za to schować większy ekwipunek. Wbrew pozorom potrzebny jest naprawdę mocny upadek lub ślizg, aby materiał uległ przerwaniu. W praktyce zdarza się to bardzo rzadko.

Użytkownicy sakw bocznych motocyklowych doceniają przede wszystkim ich wygodę. Produkt jest bardziej elastyczny niż kufry i łatwiej przymocować go do motocykla. Pasażer doceni miękką powierzchnię i brak twardych krawędzi uwierających w plecy.

Jak zamontować sakwę motocyklową?

Posiadanie motocykla wiąże się z częstym majsterkowaniem. Kufry tylne i boczne wymagają zamocowania na stelażach, które przykręcasz w konkretnym miejscu motoru. Nie jest to zadanie zbyt skomplikowane – zwłaszcza jeśli wybierzesz nasze produkty! 

Założenie sakwy na motocykl to bułka z masłem. Do każdego produktu dołączona jest instrukcja. W zestawie są również paski mocujące i uchwyty, które należy zamocować do ramy motocykla. Każdy pasek wymaga naciągnięcia w taki sposób, aby sakwy nie dotykały karoserii i nie zahaczały o żadne inne części pojazdu. Nie mogą również dotykać podłoża. 

Przed przystąpieniem do jazdy sprawdź stabilność konstrukcji. Zanim udasz się w dłuższą podróż, zapełnij nowe sakwy tekstylne motocyklowe zakupami lub innymi drobiazgami i przetestuj podczas krótkiej przejażdżki. Jeśli w trakcie jazdy lub po powrocie zauważysz zmianę pozycji sakw, ponownie naciągnij paski lub zmodyfikuj rozmieszczenie uchwytów. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.