Sakwy motocyklowe

Kategoria i filtry
SAKWY BOCZNE JS18 /WZÓR/

SAKWY BOCZNE JS18 /WZÓR/

1 189 PLN

SAKWA TYLNA JL03 /WZÓR/

SAKWA TYLNA JL03 /WZÓR/

1 089 PLN

PLECAK JK31 /WZÓR/

PLECAK JK31 /WZÓR/

562 PLN

SAKWY BOCZNE ZHO CZARNE

SAKWY BOCZNE ZHO CZARNE

191 PLN

SAKWY BOCZNE ZHO BRĄZOWE

SAKWY BOCZNE ZHO BRĄZOWE

241 PLN

Sakwy motocyklowe to akcesoria dla tych, którym nie wystarcza sam kufer. Spakujesz do nich duże zakupy albo bagaż na wielodniowe wyprawy. Niektórzy wybierają torby zamiast kufrów bocznych i tylnych, ponieważ są łatwiejsze w zamocowaniu. W naszej ofercie znajdziesz sakwy motocyklowe przeznaczone do każdego rodzaju motocykla!

Sakwy motocyklowe – więcej miejsca do przechowywania

Wytrzymała sakwa motocyklowa przemierzy z Tobą tysiące kilometrów. W zależności od rozmiaru pomieści bagaż nawet na kilkanaście dni podróży. Do jej zamontowania nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi. Przyda się również w codziennych sytuacjach. Wszystkie produkty w naszym sklepie cechuje duża wytrzymałość i przyjemny dla oka design.

Sakwy na motor zazwyczaj są wykorzystywane jako dodatkowe miejsce do przechowywania bagażu. Motocyklistom unikającym dłuższych wypraw z reguły wystarcza tylny kufer, w którym można schować zapasowy kask, odzież czy butelkę wody. Po założeniu sakw szybko zauważysz jednak, jak często okazują się przydatne również w mieście. Możesz do nich spakować niezaplanowane zakupy, prowiant czy koc piknikowy.

Jeśli nie posiadasz kufra, dobrym zastępstwem będzie sakwa tylna motocyklowa. Jest znacznie lżejsza i łatwiejsza w montażu, a przy tym często pojemniejsza. W razie potrzeby możesz ją odpiąć i użyć jako torbę na zakupy.

Praktyczne i wygodne sakwy motocyklowe z materiału

Sakwy tekstylne motocyklowe wykonane są z wodoodpornych tkanin, co dla niektórych może stanowić problem. Aluminium czy plastik, z którego zbudowane są kufry, jest bardziej wytrzymały, ale miękka tkanina sakw pozwala za to schować większy ekwipunek. Wbrew pozorom potrzebny jest naprawdę mocny upadek lub ślizg, aby materiał uległ przerwaniu. W praktyce zdarza się to bardzo rzadko.

Użytkownicy sakw bocznych motocyklowych doceniają przede wszystkim ich wygodę. Produkt jest bardziej elastyczny niż kufry i łatwiej przymocować go do motocykla. Pasażer doceni miękką powierzchnię i brak twardych krawędzi uwierających w plecy.

Jak zamontować sakwę motocyklową?

Posiadanie motocykla wiąże się z częstym majsterkowaniem. Kufry tylne i boczne wymagają zamocowania na stelażach, które przykręcasz w konkretnym miejscu motoru. Nie jest to zadanie zbyt skomplikowane – zwłaszcza jeśli wybierzesz nasze produkty! 

Założenie sakwy na motocykl to bułka z masłem. Do każdego produktu dołączona jest instrukcja. W zestawie są również paski mocujące i uchwyty, które należy zamocować do ramy motocykla. Każdy pasek wymaga naciągnięcia w taki sposób, aby sakwy nie dotykały karoserii i nie zahaczały o żadne inne części pojazdu. Nie mogą również dotykać podłoża. 

Przed przystąpieniem do jazdy sprawdź stabilność konstrukcji. Zanim udasz się w dłuższą podróż, zapełnij nowe sakwy tekstylne motocyklowe zakupami lub innymi drobiazgami i przetestuj podczas krótkiej przejażdżki. Jeśli w trakcie jazdy lub po powrocie zauważysz zmianę pozycji sakw, ponownie naciągnij paski lub zmodyfikuj rozmieszczenie uchwytów. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.